<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

ANA SAYFA Bankalar Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Logo

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Bilgileri ve Şubeleri

1983 tarihinde kurulan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. bankasının veri tabanımızda kayıtlı 274 şubesi vardır. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. şubeleri 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00 çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri haricinde 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. müşteri hizmetleri telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.

Kayıtlı Şube Sayısı
274
Banka Kuruluş Tarihi
1983
Genel Müdürlük
Adres : Büyükdere Cad. No: 129/1 34394 Esentepe / İSTANBUL Telefon : (0212) 354 11 11 Faks : (0212) 354 12 12
Merkez Şube
Büyükdere Cad. No:129 Esentepe-Şişli/İSTANBUL Telefon: (0212) 354 28 28 Faks: (0212) 354 28 15
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
Banka Kodu (EFT Kodu)205
SWIFT/BIC KoduKTEFTRİS
İnternet Sitesiwww.kuveytturk.com.tr
Müşteri Hizmetleri444 0 123
Çalışma Saatleri (Mesai Saatleri)08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

  • Tarihçesi:
    Kuveyt Türk, 16.12.1983 gün ve 831/7506 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının tespit ettiği esaslara uygun olarak faaliyet göstermek üzere 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde kurulmuştur. Özel Finans Kurumlarının faaliyetleri, 1999 yılında Bankacılık Kanunu kapsamına girinceye kadar geçen süreçte bir yanda Bakanlar Kurulu Kararı, diğer yanda Merkez Bankası ve Hazine Müsteşarlığının tebliğleri ile yürütülmüştür. 1999 yılı Aralık ayından itibaren diğer Özel Finans Kurumları gibi Kuveyt Türk de 4389 sayılı Bankacılık Kanununa tâbi hale gelmiştir. Mayıs 2006da ünvanı, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak değişmiştir.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Hakkında:
    Kuveyt Türkün sermayesinin %62si Kuveyt Finans Kurumuna (Kuwait Finance House), %9u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumuna, %9u İslam Kalkınma Bankasına, %18u Vakıflar Genel Müdürlüğüne, %2i de diğer ortaklara aittir. %62lik sermaye payı ile Kuveyt Türkün en büyük ortağı konumundaki Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House) milyarlarca dolarlık toplam fonuyla ve sunduğu çağdaş bankacılık hizmetleriyle Kuveytin dev bir finans kuruluşu olmasının yanı sıra faizsiz finans kurumları arasında dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Kuveyt Türk, kurulduğu günden bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde özenliliği, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı, personelinin verimliliğini artırmak için sürekli eğitime tabi tutmayı kendisine ilke edinmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla, her türlü çağdaş teknolojik imkanları kullanarak, süratli ve kaliteli hizmeti tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının ayağına götürebilmenin gururunu yaşamaktadır. Tekstil, metal ve emlak sektöründeki yatırımları ve iştirakleri ile hem kar ortağı konumundaki müşterilerinin tasarruflarını sağlam ve kazançlı yatırımlara dönüştüren, hem de reel sektöre kaynak sağlamak suretiyle yeni istihdam alanları oluşturan ve bu sayede ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Kuveyt Türk, muhtelif tarihlerde, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği gibi Kamu Kurumu ve Meslek Birlikleri tarafından ihracat alanında gösterdiği başarılardan ötürü altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir. Kuveyt Türk uluslararası bir katılım bankası olma vizyonuna paralel olarak yurt dışında da şube ve temsilcilikler açmıştır. Teknoloji ve bilgisayar çağı olan 21. yüzyıl, bilhassa finans kurumlarını daha fazla teknoloji yoğun çalışmaya zorlamaktadır. Kuveyt Türk, bu anlamda gerekli olan bilişim ve teknoloji altyapısını en iyi şekilde kurmuştur. Elektronik Bankacılık ve Alternatif Dağıtım Kanalları konusunda tüm bankacılık hizmetlerini en iyi şekilde vermektedir. Visa ve MasterCard kredi kartları yanında POS, ATM, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS Bankacılığı hizmetleri kesintisiz olarak sunulmaktadır. Kuveyt Türk, 2000 yılından beri bu yenilikleri müşterilerine ilk sunan katılım bankası olmanın gururunu yaşamaktadır. Tamamına yakını üniversite mezunu, işinde uzman, genç ve dinamik hizmet kadrosu ile modern işletme tekniklerini, yönetim ve hizmet anlayışını kurum bünyesine taşımayı amaçlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. sağlam sermaye yapısı ve ekonomik gücü ile Türkiyede katılım bankaları arasında öncüdür.

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. şubelerine aşağıdaki haritadan seçim yaparak ulaşabilirsiniz.