<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

ANA SAYFA Bankalar BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.
BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Logo

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Bilgileri ve Şubeleri

1999 tarihinde kurulan BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. bankasının veri tabanımızda kayıtlı 1 şubesi vardır. BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. şubeleri 09:00 - 17:00 çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri haricinde 444 4 365 numaralı BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. müşteri hizmetleri telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.

Kayıtlı Şube Sayısı
1
Banka Kuruluş Tarihi
1999
Genel Müdürlük
Adres: BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kayın Sok No: 3 34805 Kavacık Beykoz / İstanbul Telefon: +90 (216) 538 2525 Fax: +90 (216) 538 4258
Merkez Şube
Adres: Rüzgarlıbahçe Mah. Kayın Sok. No: 3 Kavacık 34805 Telefon: 0 (216) 538 2525 Faks: 0 (216) 538 4234
BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.
Banka Kodu (EFT Kodu)142
SWIFT/BIC KoduBPTRTRIS
İnternet Sitesiwww.bankpozitif.com.tr
Müşteri Hizmetleri444 4 365
Çalışma Saatleri (Mesai Saatleri)09:00 - 17:00

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

  • Tarihçesi:
    9 Nisan 1999 tarihinde Toprak Yatırım Bankası A.Ş. adıyla kurulmuştur. 30 Kasım 2001 tarihinde, bankanın eski ana sermayedarı Toprakbank A.Ş. Fon’a devredilmiştir. Daha sonra Fonunun düzenlediği ihale sonucunda 1 Kasım 2002 tarihinde banka hisselerinin % 89,92lik bölümü C Faktoring A.Ş. tarafından satın alınmış, yeni ortaklık yapısıyla 27 Ocak 2003 itibariyle unvanı “C Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.” olarak değişmiştir. 13 Aralık 2005 tarihinde yabancı ortak girişine yönelik olarak nihai satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu anlaşmaya göre tamamı Bank Hapoalim B.M.’e ait bulunan Tarshish–Hapoalim Holdings and Investments Ltd., sermaye arttırımı yöntemiyle bankada %57.55 hisse sahibi olmuştur. 29 Aralık 2005 tarihinde Banka’nın unvanı “Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.” olarak değişmiştir.
  • BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Hakkında:
    BankPozitif bireylere ve kurumlara yönelik bankacılık hizmetleri sunan Türkiyede kurulmuş bir bankadır. BankPozitif, sermaye büyüklüğü ve uluslararası kredi derecesi olarak, mali yapısı açısından Türkiye’deki en güçlü bankalardan biridir.(Kredi dereceleriyle ilgili banka listesi için lütfen aşağıdaki tabloya bakınız) BankPozitif, klasik bankalardan farklı olarak tüketici kredilerini teknolojik kanallar üzerinden sunan, bu konuda Türkiyede lider ve yenilikçi bir bankadır. Türkiyede ilk ve tek olan bu yenilikçi hizmet sayesinde, müşterilerimiz banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, tüm kredi işlemlerini internet üzerinden tamamlayabilirler. BankPozitif, hedeflediği sektörlerdeki bilgi birikimi, uzman kadrosu ve hizmet odaklı yaklaşımı ile hızlı bir şekilde yüksek kaliteli hizmetler sunarak kurumsal bankacılık alanında kendini farklılaştırmayı hedeflemektedir. BankPozitif kuruluşundan bugüne ülke ekonomisine 2 Milyar Amerikan Doları tutarında kredi ile kaynak sağlayarak, sektörde önemli bir oyuncu olmuştur. Bankamızın bağımsız mali denetimi uluslararası en büyük denetim ve danışmanlık şirketlerinden olan KPMG tarafından yapılmakta olup, finansal tabloları dahil bankamız bilgilerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Bankalar Birliği internet sitesi veya bankamızın kendi internet sitesinden ulaşılabilir.

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. şubelerine aşağıdaki haritadan seçim yaparak ulaşabilirsiniz.