<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

ANA SAYFA Bankalar Anadolubank A.Ş.
Anadolubank A.Ş. Logo

Anadolubank A.Ş. Bilgileri ve Şubeleri

1996 tarihinde kurulan Anadolubank A.Ş. bankasının veri tabanımızda kayıtlı 114 şubesi vardır. Anadolubank A.Ş. şubeleri 08:30 - 12:00 & 13:00 - 17:30 çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri haricinde 0 850 222 55 50 numaralı Anadolubank A.Ş. müşteri hizmetleri telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.

Kayıtlı Şube Sayısı
114
Banka Kuruluş Tarihi
1996
Genel Müdürlük
Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No: 69 34380 Bomonti Şişli-İstanbul Tel: (0212) 368 70 00
Merkez Şube
Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No: 69 34380 Bomonti Şişli-İstanbul Tel: (0212) 368 70 00
Anadolubank A.Ş.
Banka Kodu (EFT Kodu)135
SWIFT/BIC KoduANDLTRIS
İnternet Sitesiwww.anadolubank.com.tr
Müşteri Hizmetleri0 850 222 55 50
Çalışma Saatleri (Mesai Saatleri)08:30 - 12:00 & 13:00 - 17:30

Anadolubank A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

  • Tarihçesi:
    Bakanlar Kurulunun 11 Ekim 1996 tarih ve 22784(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 18 Eylül 1996 tarih ve 96/8332 sayılı Kararına istinaden Anadolubank A.Ş. unvanıyla kurulmuş ve 11 Nisan 1997 tarih ve 4269 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde tescil edilmiştir. Hazinenin 25 Ağustos 1997 tarih ve 39692 sayılı yazısı ile Anadolubank A.Ş.ye faaliyet izni verilmiştir. 1997 yılında Özelleştirme İdaresince Etibank A.Ş.nin 3e ayrılarak Etibank A.Ş., Denizcilik Bankası T.A.Ş. ve Anadolu Bankası T.A.Ş. adı altında 3 ayrı özelleştirme işlemine tabi tutulması sonucunda açılan özelleştirme ihalesi kapsamında Anadolu Bankası T.A.Ş.nin isim ve lisans haklarının Anadolubank A.Ş.ye devri gerçekleştirilmiştir. 27 Eylül 1997de faaliyetlerine başlayan Anadolubank A.Ş. bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.
  • Anadolubank A.Ş. Hakkında:
    Anadolubank, Türkiye’nin genç, dinamik ve yüksek gelişme potansiyeline sahip bankalarından biridir. On dört yıllık geçmişinde çağdaş bankacılığın tüm gereklerine uygun bir yapılanma gerçekleştirerek performans grafiğini sürekli yükseltmeyi başarmıştır. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği ve teknolojik yeniliklerin rekabeti oldukça keskinleştirdiği bir sektörde, gerçekleştirdiği atılımlarla Türkiye bankacılığının saygın isimleri arasında yerini almıştır. 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alınmasının ardından 3 şube ile Bankacılık faaliyetine başlayan Anadolubank, bugün 99 şubede toplam 2046 çalışanıyla hizmet vermektedir. Anadolubank, ticari, perakende ve bireysel bankacılık alanlarında müşterilerine “ihtiyaç odaklı” her türlü hizmeti vermek için “dinamik müşteri ihtiyaç analizleriyle” değişiklikleri yakından takip etmekte, ihtiyaçların çözümüne yönelik ürün geliştirme çabalarını gayretle sürdürmektedir. Bu yaklaşımı ile “müşteri odaklı ve çağdaş” bankacılık konusunda en iyi örneklerden birini temsil etmektedir. HABAŞ Grubuna bağlı bir kuruluş olan Anadolubank, Türkiye ekonomisinin temeli olarak kabul edilen küçük ve orta ölçekli işletmelere kısa ve orta vadeli işletme sermayesi ve ticaret finansman kredileri sağlamaktadır. Bireylerin sadece tüm bankacılık hizmetlerinden faydalanmalarını değil, yeni ve yaratıcı ürünlerle diğer bankalardan ayrışmış özgün hizmet alabilmesi bankacılıktaki diğer yaklaşımıdır. Her iki ana pazarlama konusundaki farklılaşmayı sürekli hale getirmek için innovasyon ve ürün geliştirme olguları gerek farklı bir iş kolu olarak banka organizasyonunda yer bulmuş, gerekse de bankanın tüm personelinde bir davranış kültürü olacak şekilde oturmuş yapıdadır. Banka, uzman kadrosu, hızla gelişen fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ve teknolojik altyapısı sayesinde uluslararası platformlarda da dikkat çekmiş, başarılı pazarlama stratejisiyle güçlü bir muhabir ağı oluşturmuştur. Anadolubank, sunduğu uluslararası kredi fırsatlarıyla dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermektedir. Finans sektörü ve Anadolubank’ın büyüme potansiyelinin önemli bileşenlerinden biridir; bu sinerjinin daha da güçlenmesi amacıyla önemli projeler geliştirilmektedir. Anadolubank’ın kurumsal ‘konsept’inin en önemli unsurları güvenilirlik, şeffaflık ve kaliteli hizmettir. Banka’nın ana hedefi, ulusal arenadaki saygın konumunu daha da sağlamlaştırarak müşteri odaklı, yenilikçi, dağıtım kanallarını müşteri eğilimleri doğrultusunda tasarlayıp kullanan ve her şeyin ötesinde rekabetçi fiyatlar uygulayabilen bir kurum olarak yoluna devam etmektir. Güçlü ortaklık yapısı altında onuncu yılını tamamlayan Anadolubank, çalışanları, yönetim kadrosu ve hissedarlarının gücü sayesinde belirlediği hedefler doğrultusunda güvenli adımlarla ilerlemeye devam edecek ve benimsediği çağdaş vizyonla atılımlarını sürdürecektir.

Anadolubank A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

Anadolubank A.Ş. şubelerine aşağıdaki haritadan seçim yaparak ulaşabilirsiniz.