<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

ANA SAYFA Bankalar Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Logo

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Bilgileri ve Şubeleri

1944 tarihinde kurulan Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bankasının veri tabanımızda kayıtlı 1005 şubesi vardır. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. şubeleri 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00 çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri haricinde 444 0 444 numaralı Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. müşteri hizmetleri telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.

Kayıtlı Şube Sayısı
1005
Banka Kuruluş Tarihi
1944
Genel Müdürlük
Adres : Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul Telefon : 90(212) 339 70 00 Faks : 90(212) 339 60 00
Merkez Şube
Adres: Büyükdere Cad. Yapı Kredi Plaza A Blok Zemin Kat 34330 Levent / İstanbul Yapı ve Kredi Bankası Merkez Şubesi Harita Telefon: 0 (212) 339-7215 Faks: 0 (212) 339-5836
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Banka Kodu (EFT Kodu)67
SWIFT/BIC KoduYAPITRIS
İnternet Sitesiwww.yapikredi.com.tr
Müşteri Hizmetleri444 0 444
Çalışma Saatleri (Mesai Saatleri)09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

  • Tarihçesi:
    Yapı Kredi Bankası A.Ş. 9 Eylül 1944 tarihinde kurulmuştur. 1980 yılında Çukurova Holding bünyesine giren bankanın hisse senetleri 28 Mayıs 1987den itibaren İMKBde işlem görmeye başlamıştır. 28 Eylül 2005 tarihi itibariyle, daha önce Çukurova Grubu Şirketleri ve Fonun sahip olduğu % 57,43 oranındaki banka hisseleri, finansal iştirakleri ile birlikte, Koçbank A.Ş.nin mülkiyetine geçmiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.nin Koçbank A.Ş.yi, tüzel kişiliğinin sona erdirilmesi suretiyle, tüm hak, alacak, borç ve yükümlülükleriyle birlikte devralmasına ilişkin işlemlere başlanmasına BDDKnın 30 Mayıs 2006 tarih 5911 sayılı yazısı ile izin verilmiştir. 1 Ekim 2006 tarih ve 26306 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 28 Eylül 2006 tarih ve 1990 sayılı BDDK kararı ile Koçbank A.Ş., tüm hak, alacak, borç ve yükümlülükleri ile birlikte ve tüzel kişiliği tasfiyesiz sona ermek suretiyle Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.ye devredilmiştir.
  • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Hakkında:
    Yapı Kredinin Vizyonu: Yapı Kredi, finans sektörünün tartışmasız lideri olmayı hedeflemektedir. Yapı Kredinin Misyonu: Yapı Kredinin misyonu uzun vadeli sürdürülebilir büyüme elde etmek, tüm menfaat sahipleri için değer yaratmak, müşterilerin ve çalışanların ilk tercihi olmaktır. Yapı Kredinin Stratejisi: Sağlıklı ve istikrarlı büyüme Sermaye getirisi ve büyüme potansiyeli yüksek alanlarda lider konumun korunması yoluyla ana bankacılık faaliyetlerine odaklanma Hizmet ağının geliştirilmesi ve büyümeye yönelik yatırımlarla piyasa etkinliğinin sürekli olarak artırılması ve bu sayede uzun vadeli sürdürülebilir performansın ve ticari verimliliğin sürekli olarak yükseltilmesi Üstün ve kalıcı müşteri memnuniyeti Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak ve çalışması kolay bir banka olmak amacıyla teknoloji ve dağıtım kanallarında yenilikçilik ve sürekli yatırım Çalışan bağlılığı ve memnuniyetini ön planda tutan yaklaşım Güçlü ve sürdürülebilir kârlılık İş kolu bazlı hizmet modeli sayesinde müşteri ihtiyaçlarını en iyi hizmetle karşılamak ve rekabetçi konumu güçlendirmek için hizmet maliyetlerinin optimize edilmesi Verimlilik, gider ve risk yönetiminde mükemmelleşme Yapı Kredinin Değerleri: Yapı Kredinin vizyonu tüm çalışanlar tarafından benimsenen beş ana değer üzerinde yükselmektedir: Özgürlük: Yapı Kredili, düşüncelerini uygun ve yapıcı yöntemlerle her ortamda, açıklıkla ve rahatlıkla ifade eder. Yapı Kredili, Bankanın değerleri çerçevesinde hareket eder, kurumu geleceğe taşıyacak faaliyetlere katılır. Adil Olma: Yapı Kredili, çalışma arkadaşlarına, müşterilerine ve Bankanın menfaat sahiplerine, kişisel çıkarlarını gözetmeksizin, fırsat eşitliğini esas alarak, istikrarlı ve tutarlı davranır; her durumu objektif bir biçimde değerlendirerek karar verir. Yapı Kredili, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarını ve müşteri memnuniyetine yönelik yükümlülüklerini yerine getirirken değerlerine ve taahhütlerine uygun davranır. Saygı Duyma: Yapı Kredili, iş arkadaşlarının ve müşterilerinin söylemek istediklerini, kim olduklarından bağımsız olarak, anlamak üzere dinler ve önemser. Başkalarının görüşlerine saygı duyar. Kendi görüş ve fikirlerinin de aynı biçimde dikkate alınacağını bilir. Güven: Yapı Kredili, bankacılık bilgisi, donanımı ve kurumsal değerlere olan bağlılığıyla iş arkadaşları, müşterileri ve diğer menfaat sahipleri arasında güven yaratır. Yapı Kredili, yetki ve sorumluluk verdiği insanlara güvenir. Bankanın kurumsal değerlerine uygun olarak Yapı Kredili, verdiği sözü zamanında ve eksiksiz olarak en iyi biçimde yerine getirir. Tutamayacağı sözü vermez. Sorunları ve hataları sahiplenir, çözüme ulaştırır ve sonuçlarını takip eder. Açıklık: Yapı Kredili, kendi alanıyla ilgili kurumsal bilgileri iş arkadaşları, müşterileri ve diğer menfaat sahipleriyle gizlilik ilkelerine uyarak, anlaşılır bir biçimde ve zamanında paylaşır; bu bilgileri ulaşılabilir kılar. Yapı Kredili, düşüncelerini de aynı açıklıkla ortaya koyar.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. şubelerine aşağıdaki haritadan seçim yaparak ulaşabilirsiniz.