<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

ANA SAYFA Bankalar Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Logo

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Bilgileri ve Şubeleri

1946 tarihinde kurulan Türkiye Garanti Bankası A.Ş. bankasının veri tabanımızda kayıtlı 998 şubesi vardır. Türkiye Garanti Bankası A.Ş. şubeleri 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00 çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri haricinde 0 850 222 0 333 numaralı Türkiye Garanti Bankası A.Ş. müşteri hizmetleri telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.

Kayıtlı Şube Sayısı
998
Banka Kuruluş Tarihi
1946
Genel Müdürlük
Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2 34340 Levent Beşiktaş İstanbul Tel:+90 212 318 18 18 Faks: +90 212 318 18 88 Telex:27635 gatı tr
Merkez Şube
-
Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
Banka Kodu (EFT Kodu)62
SWIFT/BIC KoduTGBATRIS
İnternet Sitesiwww.garanti.com.tr
Müşteri Hizmetleri0 850 222 0 333
Çalışma Saatleri (Mesai Saatleri)09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

  • Tarihçesi:
    1946 yılında Ankarada kurulan Türkiye Garanti Bankası A.Ş., 1950 yılında genel müdürlük merkezini İstanbula taşımıştır. 1983 yılında Doğuş Holding bünyesine katılmıştır. Bankanın hisse senetleri 6 Haziran 1990da İMKBde işlem görmeye başlamıştır. 1993te Türkiyede ilk defa yurtdışına hisse ihracı gerçekleştiren kurum olmuştur. Banka, 13 Aralık 2001 tarih ve 24612 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan BDDKnın 11 Aralık 2001 tarih ve 548 sayılı kararı ile Osmanlı Bankası A.Ş.yi bünyesine almıştır. 22 Aralık 2005 tarihinde bankanın % 25,5ine karşılık gelen hisse senetleri General Electric Grubuna satılmıştır.
  • Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Hakkında:
    66 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Garanti Bankası, bugün 98 milyar ABD Doları’na ulaşan toplam konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası konumunda. Kurumsal, ticari, KOBİ, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet gösteren Garanti; hayat ve emeklilik, finansal kiralama, faktoring, menkul değerler, portföy yönetimi ve Hollanda, Rusya ve Romanya’daki uluslararası iştiraklerinin de aralarında bulunduğu 8 finansal iştiraki ile entegre bir finansal hizmetler grubudur. Yurtiçinde 921 şubesi, Kıbrıs’ta 5, Lüksemburg ve Malta’da birer olmak üzere yurtdışında 7 şubesi, Londra, Düsseldorf ve Şangay’da birer temsilciliği, 3.500’ü bulan ATM ağı, ödüllü Çağrı Merkezi, üstün teknolojik altyapıya sahip mobil ve internet şubelerinden oluşan yaygın dağıtım kanalları ile Garanti; 11 milyonu aşkın müşterisinin her türlü finansal ihtiyacına cevap veriyor. Garanti, kurulduğu günden beri izlediği kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncü. Sahip olduğu yetkin ve dinamik insan kaynağı; benzersiz teknolojik altyapısı; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı; kaliteden ödün vermeden sunduğu inovatif ürün ve hizmetler, Garanti’yi Türk bankacılık sektöründe lider bir konuma taşıyor. Kurumsal yönetişim alanındaki en iyi uygulamaları kendine örnek alan Garanti’nin yönetiminde iki güçlü kurum, Doğuş Holding ve Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. (BBVA), eşit ortaklık ilkesiyle hareket ediyor. Örgütlenme becerileri ve hissedarları için maksimum değer kazandırma yaklaşımı, Garanti’nin güçlü performansını destekliyor. Garanti Bankası, dinamik çalışma modeli ve teknolojik inovasyona verdiği önem ile fark yaratmaya ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Garanti’nin, müşterilerine sunduğu kişiselleştirilmiş çözümlerin ve zengin ürün yelpazesinin 68 milyar ABD Doları değerinde nakdi ve gayri nakdi kredi portföyüne* ulaşmasında önemli bir payı bulunuyor. Gelişmiş risk yönetimi sistemleri ve yerleşik risk kültürü sayesinde yakaladığı yüksek aktif kalitesi ise Garanti’yi sektördeki rakiplerinden farklı kılıyor. Garanti, yalnızca müşterileri ve hissedarlarına değil, aynı zamanda tüm paydaşları ve içerisinde bulunduğu topluma katma değer sağlamayı amaçlıyor. Bu hedefle kültür, sanat, çevre, eğitim ve spor alanlarında sağladığı uzun vadeli destekler, Garanti’nin sürdürülebilirlik konusuna verdiği önemi ve duyarlılığını yansıtıyor.

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. şubelerini buradan hızlıca listeleyebilirsiniz.

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. şubelerine aşağıdaki haritadan seçim yaparak ulaşabilirsiniz.